Види криптогаманців та їх правильне використання

Кіт Павук

Крипто-планктон
Дописи
17
Повага
9
Фантиків
31
У цій статті ми обговоримо види гаманців, їхні особливості, помилки, яких припускаються криптокористувачі-початківці, а також поради та рекомендації щодо безпечного використання.

Чому це так важливо?
Від вибору гаманця і його правильного використання залежить збереження ваших коштів. Під час початку свого шляху в крипті багато людей навіть не уявляють, як можна втратити всі свої заощадження, зробивши всього одну фатальну помилку.

Приступимо...

Криптовалютний гаманець - це один з інструментів для операцій з цифровими активами. Гаманці бувають кастодіальними і некастодіальними.

Кастодіальні сховища - це гаманці, які передають контроль над секретними ключами третій стороні. Користувач довіряє стороннім особам забезпечувати безпеку його активів і надавати доступ щоразу, коли йому потрібно обміняти або перемістити активи в інше місце. Майже те ж саме, що і банківський вклад. Однак використання кастодіальних гаманців пов'язане з певним ризиком, адже користувач передає свої активи в чужі руки. До кастодіальних гаманців належать усі популярні біржі, які повністю контролюють ваші кошти, зберігати там криптовалюту дуже небезпечно і вкрай не рекомендується!

Некастодіальні гаманці - ці гаманці дають вам повний доступ до ваших закритих ключів і коштів.

Принцип роботи таких гаманців полягає в тому, що користувачі самі контролюють закриті ключі до своїх рахунків. Власник сервісу некастодіальних гаманців не може заморожувати активи користувачів або будь-яким чином ними керувати. Для уточнення, гаманці насправді не зберігають криптовалюти. Вони просто зберігають закриті та відкриті ключі й надають користувачам інтерфейс для взаємодії зі своїми цифровими активами, які насправді зберігаються в децентралізованому публічному реєстрі або блокчейні.

Популярні види некастодіальних гаманців:

1. Апаратні


Апаратні гаманці - це безпечні та прості пристрої, які зберігають криптовалюту офлайн, що захищає її від крадіжки. Їх також називають холодні гаманці.

ТОП апаратних гаманців:

Ledger - є визнаною та авторитетною компанією, що стоїть за популярною серією однойменних апаратних гаманців. Доступ до гаманця Ledger здійснюється через Ledger Live - безоплатну програму, яка дає змогу надсилати й отримувати криптовалюти, перевіряти баланс, а також дає повний контроль над усіма пристроями Ledger, які належать користувачеві. Наразі Ledger пропонує два апаратні гаманці: Ledger Nano X і Ledger Nano S.

Trezor - Trezor був піонером на ринку некастодіальних гаманців - він став першим у світі серійним апаратним гаманцем і сьогодні є одним із найпопулярніших пристроїв у цій сфері. Гаманці Trezor унікальні тим, що вони є єдиними апаратними гаманцями, які мають вбудовану підтримку токенів ERC20. Однак оновлення прошивки на гаманцях Trezor часто призводить до видалення всього гаманця. Але не варто хвилюватися, адже загублені дані можна легко відновити.

2. Програмні

Програмні гаманці - це додатки, які можна завантажити на комп'ютер або мобільний пристрій. Вони надійно зберігають ваші особисті ключі та надають інтерфейс для торгівлі та управління криптовалютами. Програмні гаманці зашифровані, і для доступу до ключів, що зберігаються на них, потрібно ввести пароль.

ТОП програмних гаманців:

Electrum -
цей гаманець ідеально підійде для роботи з криптовалютами Bitcoin, Litcoin, Bitcoin Cash, Dash. Мінус у тому, що для кожної цієї криптовалюти потрібно встановлювати окремий гаманець.

Exodus - це один із найфункціональніших і найзручніших мультивалютних гаманців, призначених для зберігання крипти. Додаток дає змогу своїм користувачам усередині одного сховища тримати не тільки Bitcoin, а й усі популярні альткоїни.

Trust Wallet - це мобільний гаманець для гарячого зберігання криптовалюти. Це один з найпопулярніших криптовалютних гаманців, офіційний гаманець біржі Binance. Крім зберігання коштів, Trust Wallet дає змогу купувати криптовалюту, стейкати її, зберігати NFT-токени і використовувати DApp браузер для торгівлі на DEX.

MetaMask - це програмний криптогаманець, який можна встановити як розширення для браузерів Firefox, Chrome і Brave. MetaMask підтримує будь-які мережі на блокчейні Ethereum і зберігає ключі для Ether та інших токенів ERC20.

Який гаманець вибрати?

Якщо ви є довгостроковим інвестором або маєте велику суму в криптовалюті, то я рекомендую вам використовувати апаратний гаманець. Замовляти апаратний гаманець рекомендується тільки з офіційного сайту, інакше, найімовірніше, ви станете жертвою зловмисників, які перепрошивають пристрої з подальшою метою вкрасти ваші кошти.

Якщо ви активний криптокористувач і постійно маєте потребу в критопереказах, то вам підійде будь-який із програмних гаманців, що є в нашому списку.

Рекомендації щодо використання гаманця:

1. Завантажуйте гаманці тільки з офіційних сайтів
2) Апаратні гаманці варто замовляти тільки в офіційних продавців, у жодному разі не можна купувати ці гаманці "з рук".
3. Записуйте свою seed-фразу і не зберігайте її на пристроях, які підключені до інтернету
4. Ніколи і за жодних обставин не передавайте нікому свою seed-фразу
5. Встановлюйте гаманець тільки на "чистий" пристрій або браузер. Якщо ваш комп'ютер чи телефон матиме віруси, то цілком імовірно, що вашу криптовалюту вкрадуть.
6. Не переходьте за посиланнями з особистих повідомлень у месенджерах, електронній пошті та смс, а так само не вводьте ніде свою seed-фразу, навіть якщо вам здається, що ви перебуваєте на оригінальному сайті.
7. Використовуйте унікальні паролі для кожного гаманця та електронної пошти. Оновлюйте ваш пароль раз на 1-2 місяці. Використовуйте довгі паролі зі спец.символами.
g6x!X?8P?VfXrd?wgUDt - приклад надійного пароля
vasyapupkin12345 - приклад ненадійного пароля
Запам'ятайте, що Seed-фраза - це прямий доступ до ваших активів!
 

Abibas

Крипто-шлеппер
Дописи
4
Повага
3
Фантиків
10
Ось метамаск зовсім не рекомендую, є багато багів, ось наприклад, у вас можуть викрасти seed-фразу, якщо ви законектите гаманець до фішингового сайту. Щоб щось тестувати треба новий гаманець робити, і це кожен раз так, щоб бути в безпеці на 100 відсотків.
 

Капітан Приходько

Крипто-хробак
Дописи
23
Повага
8
Фантиків
52
Electrum дійсно один з найкращих біткоїн гаманців. Користуюсь ним вже близько п'яти років, завжди все ГУД! А ось щодо апаратних, то не рекомендую новачкам, та тим у кого маленький депозит.
 

Abibas

Крипто-шлеппер
Дописи
4
Повага
3
Фантиків
10
Electrum дійсно один з найкращих біткоїн гаманців.
Підтримую, взагалі там нічого лишнього немає та для біткоїн-платежів зручно. Але більш нічого немає. Я кажу за те що, неможливо додати, наприклад, TRC-20. Тому питання залишається відкритим.
 
Угорі